ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

2023-05-27

Ku czci Ducha Świętego

27 maja zakończyliśmy w naszym seminarium Nowennę do Ducha Świętego. Schola  klerycka wykonała Akatyst ku czci Ducha Świętego, następnie wspólnie z ks. biskupem Krzysztofem modliliśmy się Godziną Czytań. Po błogosławieństwie eucharystycznym rozpoczęło się całonocne czuwanie w intencji powołań oraz kandydatów do święceń diakonatu.

2023-05-27

Wyznanie wiary przed diakonatem

27 maja, po rekolekcjach, w przeddzień przyjęcia święceń diakonatu, trzech alumnów piątego roku złożyło w kościele seminaryjnym na ręce ks. Rektora uroczyste wyznanie wiary. Kandydaci także publicznie wyrazili chęć dobrowolnego przyjęcia święceń oraz zobowiązali się do życia w celibacie, a także dochowania czci i posłuszeństwa biskupowi Ordynariuszowi.

2023-05-25

Msza z Neoprezbiterami

Tradycyjnie księża Neoprezbiterzy odwiedzają nas rok po święceniach kapłańskich. Ich powrót do seminarium po roku pracy duszpasterskiej wzbudza zawsze wiele emocji. Także i tym razem było podobnie. Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Biernacki, homilię zaś wygłosił ks. Adrian Trybulski, podczas której przypomniał, że wszelkie nasze różnice powinny stać się przyczyną ubogacania wspólnoty seminaryjnej, a w przyszłości także i całego Kościoła prowadząc ku jego jedności.

Jesteśmy wdzięczni księżom Neoprezbiterom za słowo, modlitwę i wspólnie spędzony czas.

2023-05-13

Dzień Skupienia

W dniach 12/13 maja przeżywaliśmy majowy dzień skupienia, prowadzony przez O. Wojciecha Kroka OP. Ojciec Dominikanin przybliżył i uświadomił nam znaczenie Matki Bożej w życiu kapłana i przygotowującego się do tego życia alumna. 

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i Ojcu Wojciechowi za wspólny czas modlitwy.

2023-05-09

Imieniny Ks. Dyrektora

We wtorek 9 maja podczas porannej Eucharystii modliliśmy się w intencji ks. dyrektora Stanisława Tylusa, który w poniedziałek obchodził swoje imieniny. Mszy Świętej przewodniczył ks. Solenizant, a homilię wygłosił ks. rektor Rafał Kułaga.

Księdzu dyrektorowi Stanisławowi życzymy wytrwałości i Bożego błogosławieństwa w pracy na rzecz naszej wspólnoty seminaryjnej.

2023-05-07

Wyjazd do Warszawy

W dniach od 5 do 7 maja alumni I i II roku udali się na wyjazd do Warszawy. Przebywając gościnnie w Wyższym Metropolitarnym Seminarium Duchownym w Warszawie odwiedzili mn. in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki,  Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz wiele innych zabytkowych i ważnych dla historii polskiego Kościoła miejsc. Jesteśmy wdzięczni za ten wartościowy czas odpoczynku.

2023-05-01

XXI Dzień Otwartej Furty

Tradycyjnie 1 maja przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Dzień Otwartej Furty. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy św. na seminaryjnym wirydarzu, której przewodniczył ks. rektor Rafał Kułaga. Wszystkich gości powitał ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, a kazanie wygłosił ks. wicerektor Paweł Lasek. Oprawę muzyczną zapewniła Parafialna Orkiestra Dęta z Komorowa. Po wspólnej modlitwie można było skorzystać z wielu atrakcji np.: zwiedzić gmach naszego seminarium, zobaczyć wystawę zabytkowych ornatów, wystawę misyjną, odwiedzić „Centrum Powołaniowe”,  adorować Pana Jezusa w kaplicy, czy też posilić się kiełbaską z grilla czy sławnym seminaryjnym bigosem. Na boisku były także organizowane Zawody w Piłce Nożnej oraz można było zagrać w siatkówkę. 

Na seminaryjnej scenie odbył się także koncert znanego zespołu „Wyrwani z Niewoli” a późniejszą rozrywkę ubogaciła grupa „Trio z Rio” Na koniec wręczono nagrody za udział w konkursie wiedzy o seminarium a także nagrody sportowe.

Zwieńczeniem XXI Dnia Otwartej Furty było wspólne nabożeństwo majowe.

Wielkanoc Zmartwychwstania

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

życzy

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu!

Msza Krzyżma

Wielki Czwartek to szczególny dzień w życiu naszej seminaryjnej wspólnoty, dzień pełen pozytywnych wrażeń. Przed południem uczestniczyliśmy w katedrze we Mszy Krzyżma - wyjątkowej Eucharystii, która jest koncelebrowana przez księży z całej diecezji pod przewodnictwem Biskupa ordynariusza i jest wyrazem jedności Kościoła. W Eucharystii uczestniczyli także ministranci, których gościliśmy na seminaryjnym refektarzu serwując hot-dogi "własnej roboty".

2023-04-02

I sobota kwietnia

Tradycyjnie w I sobotę miesiąca zgromadziliśmy się w kościele seminaryjnym, aby uczcić Niepokalane Serce Maryi. Po Eucharystii odmówiliśmy różaniec i polecaliśmy Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej, prośby złożone w skrzynce intencji w naszym kościele i poczcie internetowej.

Maryjo, wychowawczyni powołań kapłańskich, módl się za nami!

1 2 3 4
...
63 »
© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net