ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

 

1.         Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończymy okres wielkanocny, odpust w kościele Świętego Ducha w Sandomierzu.

2.        Dzisiaj o godz. 20.00 w naszym kościele seminaryjnym zakończenie nowenny przed uroczystością rekoronacji obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Serdecznie zapraszamy.

3.        Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. O godz. 17.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, podczas której zostaną nałożone korony na obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Po Mszy nabożeństwo majowe.

4.        W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w tym dniu polecamy naszym modlitwom wszystkich kapłanów i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jest to także dzień modlitw za Kościół w Chinach.

5.        W sobotę wspomnienie św. Filipa Neri – kapłana. W tym dniu szczególnie modlimy się za nasze mamy.

6.        W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej.

7.        Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.

8.       Po Mszy zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny.

9.        Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu serdecznie zaprasza w najbliższy czwartek 24 maja od godz. 10.00 na Dzień Otwarty. W  programie zapoznanie z ofertą edukacyjną, spotkania z dyrekcją i nauczycielami, ciekawe prezentacje młodzieży.

10.    Kościół św. Michała Archanioła otwarty jest dla zwiedzających soboty w godz.: 9.00-12.00 i 14.00-17.00 oraz w niedziele w godz. 14.00-17.00.

11.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

12.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom dziękujemy serdecznie za duchowe i materialne wspieranie Seminarium oraz kościoła seminaryjnego. O naszych Darczyńcach pamiętamy w modlitwie, szczególnie w każdą środę we Mszy Świętej sprawowanej w ich intencji.

13.    Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net