ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

  

XXIX Niedziela zwykła, Rok A – 22 października 2017 r.

 

1.        Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele misyjne.

2.       Kleryckie Koło Misyjne dziś poprowadzi nabożeństwo różańcowe, podczas którego modlić się będziemy o nowe powołania misyjne oraz za misjonarzy i misjonarki z naszej diecezji. Po nabożeństwie odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz misji. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.       Jutro klerycy naszego Seminarium rozpoczynają rekolekcje jesienne, które potrwają do piątku. Polecajmy ich naszym modlitwom.

4.       W środę wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża, w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

5.       W najbliższą niedzielę 29 października o godz. 16.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta, podczas której alumni V roku zostaną włączeni do grona  kandydatów do święceń diakonatu i kapłaństwa, natomiast alumnom III roku Ksiądz Biskup Edward Frankowski poświęci sutanny.

6.       Biblioteka Diecezjalna w Sandomierzu zaprasza na sympozjum naukowe zatytułowane Biskupi Diecezji Sandomierskiejorganizowane z racji 200. lecia naszej Diecezji. Będzie miało ono miejsce w sobotę 28 października o godz. 9.30 w Domu Katolickim.

7.       W parafii św. Józefa, w poniedziałki i czwartki o godz.18.30, będą się odbywały katechezy dla dorosłych i młodzieży, które mają na celu pogłębienie wiary. Początek katechez jutro. Zapraszamy.

8.      W miesiącu październiku zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie o godz. 18.00.

9.       Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszemu Seminarium. Msze Święte w intencji ofiarodawców i dobroczyńców Seminarium sprawowane są w każdą środę w kaplicy kleryckiej.

10.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

11.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

12.   Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.


© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net