ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

XX Niedziela zwykła, Rok A – 20 sierpnia 2017 r.

1.       Jutro wspomnienie św. Piusa X – papieża. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. W czwartek święto św. Bartłomieja – Apostoła. W sobotę 26 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

2.       W niektórych regonach naszego kraju burze i nawałnice spowodowały wiele zniszczeń, w tym niejednokrotnie utratę dorobku całego życia. Czujemy się szczególnie bliscy osób dotkniętych tym straszliwym żywiołem, gdyż siedem lat temu doświadczyliśmy podobnego nieszczęścia z powodu powodzi. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych.

3.       W miesiącu sierpniu pamiętajmy o modlitwie o trzeźwość, jak również w intencji tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

4.       Informujemy wszystkich, którzy mają pragnienie służenia Chrystusowi jako kapłani oraz uzyskali świadectwo maturalne, że do dnia 11 września prowadzona jest rekrutacja na pierwszy rok studiów.

5.       Do końca września Msze Święte w naszym kościele w dni powszednie o godz. 7.00. Możliwość spowiedzi tylko przed Mszą Świętą.

6.       Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszemu Seminarium. W miesiącach wakacyjnych kościół św. Michała Archanioła otwarty jest dla zwiedzających w godz.: 9.00-12.00 oraz 14.00-17.00. W środę 23 sierpnia rozpoczynają się w naszym Seminarium rekolekcje kapłańskie, które potrwają do piątku. W tych dniach nie będzie możliwości zwiedzania kościoła.

7.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

8.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

9.       Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net