ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018 r.

1.        Jutro rozpoczynamy w liturgii okres zwykły w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Tradycyjnie zaś w kościołach pozostawia się szopki i choinki oraz śpiewa kolędy aż do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego). Msze Święte w dni powszednie w kościele seminaryjnym o godz. 6.30 i 7.00.

2.       W sobotę 13 stycznia odbędzie się spotkanie opłatkowe Prezesów Parafialnych Kół Stowarzyszenia Wyższego Seminarium Duchownego. O godz. 17.00 w naszym kościele Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Cantate Domino z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Chóru kleryckiego WSD w Sandomierzu. Serdecznie zapraszamy.

3.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

4.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

5.       Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

    

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net