ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Troska o powołania

Troska o rodzące się powołania kapłańskie jest naszą wspólną, chrześcijańską powinnością. Chrystus zaprasza nas wszystkich do modlitwy do Pana, aby posłał robotników na swoje żniwo (Mt 9,38; Łk 10,2). Zachęcamy zatem do modlitwy i postu, a także ukazywania na co dzień w naszych środowiskach pozytywnego obrazu powołania kapłańskiego.

Każdy ma swoje powołanie: do bycia w związku, bycia samotnym, życia w kapłaństwie... każdy do czegoś innego. W rozeznaniu powołania trzeba się modlić i pytać. Warto mieć dobrych przyjaciół, kogoś kto potrafi podzielić nasze troski i nam doradzić; prawdziwie szczerego człowieka, który popatrzy na nas z dystansu i może nam w tym pomóc i podpowiedzieć. Rozeznających głos Chrystusowego wezwania do posługi kapłańskiej zapraszamy do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

Jeszcze raz wszystkich zachęcamy do modlitwy: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

 

 

Wszelkie potrzebne informacje uzyskać można osobiście w Seminarium, a także:

telefonicznie: +48 511 413 002

lub drogą mailową: ks.rafal.kulaga@diecezjasandomierska.pl

oraz na naszej stronie http://wsdsandomierz.pl/warunki-przyjecia


ks. Rafał Kułaga, Rektor WSD

 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net